Makyaj

Dudak Kalemi Uygulama Yöntemleri Nelerdir

Makyaj sanatçıları, Dudak kalemi ile en iyi sonucu almak için uygulamada bazı teknikler geliştirdiler. Bugünün dünyasında rujunuzu veya dudak parlatıcınızı kullanmadan önce dudaklarınızı hizalamazsanız önemli bir avantajı kaçırıyorsunuz demektir.

Dudak Kalemi Gerçekten Gerekli Mi

Dudak KalemiDudak kaleminiz rujunuzla oluşturacağınız yaratıcılığı arttırmak konusunda çok etkilidir. Önemli nokta, ruj renginizle hemen hemen aynı olan rengi seçmektir. Bu renkler muhteşem bir şekilde harmanlanarak, dudaklarınızı dolgun ve etkileyici gösterir.

Dudak Bazı Ruj Renginin Korunma Süresini Uzatır

Dudaklarınızda soyulmadan endişeli misiniz?

Dudaklarınıza baz uygulamak, bu sorununuzu çözmenize yardımcı olur. Rujunuzun uzun süre kalıcılığı da, bu şekilde sağlanır.

Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız ya da üst dudaktaki tam ortada yer alan eros yayını belirginleştirmek istiyorsanız, dudak bazınız bu konuda da size yardımcı olacaktır. Ayrıca dudak bazı, dudaklardaki ince çizgilerin görünümünü azaltmaya da yardımcı olur. Böylece dudaklarınız, güzel ve dolgun görünür.

Dudak Kalemini Doğru Uygulamanız İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

Malzemeler

  • Dudak kalemi
  • Ruj
  • Dudak fırçası
  • Dudak kalemi ve rujunuzun tonları yakın olsun.

1. Dudaklarınızı Hazırlayın

Herhangi bir ürünle temas etmeden önce dudaklarınızı, besleyici bir dudak kremi veya maske ile pul pul dökmek ve nemlendirmek önemlidir. Bu adımla kuru, ölü deriden kurtularak, pürüzsüz ve kusursuz sonuç elde edersiniz. Dudak maskesi denemenizi öneririz. Bu maskeler genellikle dudaklarınızı iyice nemlendirir ve dudak dokunuza, önemli ölçüde fayda sağlayacak olan antioksidanları içerirler.

2. Dudaklarınızın Etrafını Çizin

Dudaklarınız güzel, nemli ve bakımlı olduktan sonra dudak kaleminizi seçin. Üst dudağınızın ortasında bulunan eros yayından çizim yapmaya başlayın. Daha sonra, küçük çizgilerle ağzınızın köşelerini işaretleyin. Bundan sonraki aşama, iki işaretli nokta arasındaki hatları bağlamaktır. Uygulama sırasında ağzınız rahat bir pozisyonda ve açık kalsın. Dudaklarınızın etrafındaki çizginin çok sert bir sınır belirtmemesi için, dudak kaleminizi dudak fırçası ile dudaklarınızın ortasına doğru yedirin. Bu adım rujunuzun kalıcılığının artmasına da yardımcı olacaktır.

Profesyonel ipucu:

Koyu kırmızı gibi bir renk kullanıyorsanız, rujunuzun renginden daha koyu tonda bir dudak kalemi seçin. Bu, keskin ve kusursuz bir dudak kenarı yaratmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda harmanlandığında, dudaklarınıza derinlik katar. Ayrıca hiçbir zaman ruj renginizden daha hafif tonda bir dudak kalemi kullanmayın. Eğer daha hafif bir ton dudak kalemi kullanırsanız, bu ters etki yapacaktır. Dudaklarınız daha ince ve bulanık görünecektir.

3. Rujunuzu Uygulayın

Bundan sonraki adım oldukça basittir. Rujunuzu fırça kullanarak ya da direkt olarak dikkatlice uygulayın.

İşte hazırsınız! Size bu konuda önerebileceğimiz bir başka üründe renksiz dudak kalemi kullanmanızdır. Eğer dudak bazı kullanmak istemiyorsanız, görünmez dudak kalemi kullanabilirsiniz. Bu güvenilir bir yoldur sadece rujunuzun dağılmasını önlemekle kalmaz aynı zamanda dudaklarınızdaki çizgileri doldurmak ve rujunuzun kalıcılığını arttırmak için de, baz yerine kullanabileceğiniz bir üründür.

Görünmez dudak kalemi ve dudak bazı aynı işi yapar, yani rujunuzun ömrünü uzatır ve dudaklarınızın soyulmasını önler.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrol edin

Close
Close