Makyaj

Oval Yüzler İçin Makyaj İpuçları

Makyaj bir kadının en iyi arkadaşıdır. Ama abartılı ise, bu arkadaş kolayca düşmana dönüşebilir! Görünümünüzü korumak için, izlemeniz gereken bazı temel makyaj adımları vardır. Unutmayın iyi bir makyaj yapabilmek için cilt tipinizi, cilt tonunuzu ve yüz şeklinizi çok iyi tanımanız şarttır. Şimdi oval yüzler için makyaj ipuçlarına göz atalım.

Oval Yüzler İçin Makyaj

Oval Yüzler İçin MakyajYüzünüz oval mi? Yüz tipiniz için uygun bir makyaj rehberi bulmaktan sıkıldınız mı? Temel makyaj araçlarını seçmek, sizin için bir kabus mu? Endişelenmeyin bayanlar, bunun için buradayız ve yardıma hazırız!

Oval yüzünüzün özelliklerine uygun en iyi ipuçlarını sizler için araştırdık ve bu ipuçarını, makalemizde paylaşıyoruz.

Yüz Şekline Göre Makyaj Hileleri

Oval yüz için, uygun bir fondöten seçimi önemlidir. Oval bir yüze sahipseniz, yapmanız gereken cilt tonunuza en yakın tonda fondöteni kullanmanızdır. Evet, kullanmanız gereken fondöten yüz tipinize değil, cilt tonunuza bağlıdır. Aksi takdirde, kullanacağınız tüm markalar sizi yanıltır.

Dudak Makyajı

Eğer yüzünüz oval ise dudaklarınız vurgulamamanız, iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Eğer daha önce makyajınızın abartılı olduğunu söyleyenler oldu ise, bu büyük ihtimalle dudak makyajınızdan kaynaklanmıştır. Dudakları vurgulamak, abartılı görünür ve yüzünüzün görünümünü bozar. Esrarengiz koyu ruj tonları, çekici simler ve parıltıları, dudaklarınızdan uzak tutmanızı öneririz. Fakat bunlardan vazgeçmek istemiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir nokta dudaklarınızı ön plana çıkarırken, göz makyajınızı basit tutmaktır.

Göz Makyajı

Eğer gözlerde iddialı görünmek istiyorsanız, kalın kirpikler, yoğun gölgeler, kedi gözleri vs., o zaman dudak makyajınızı olabildiğince basit tutmanızı öneririz. Aynı anda ikisini de ön plana çıkarmak, istenmeyen bir sonuç almanıza yol açacaktır.

Yanaklarınızın Çıkık Bölümü

Oval yüz şekilleri için önerilen, elmacık kemiklerinizin tepe noktasına bronzlaştırıcı uygulamanızdır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken, bronzlaştırıcıyı az miktarda kullanmanız gerektiğidir. Kontur kitinizden kalın bronzlaştırıcı katmanları uygulamak, kesinlikle görüntünüzü mahvedecektir. Oval yüzün, sadece yanaklarda hafif bir dokunuşa ihtiyacı vardır. Bronzlaştırıcıyı az ve açık renkte kullanmayı deneyin ve yarattığı devasa etkiyi gözlemleyin. Beğeneceksiniz.

Bronzlaştırıcı Ve Aydınlatıcıyı Dengeleyin

Oval yüzlerde, asla bronzlaştırıcınız ve aydınlatıcınız aynı renkte olmamalıdır. Koyu bir bronzlaştırıcı kullandınızsa, aydınlatıcınız daha hafif olmalıdır. Koyu bir aydınlatıcı kullandıysanız da, bu sefer daha hafif bir bronzlaştırıcı kullanmanızı öneririz. Her ikisinin aynı tonda olması istemediğiniz bir etki yaratacaktır.

Allık

Bu ipucu sadece oval yüzlü bayanlar için değil, makyajı seven bütün makyaj divaları içindir. Hafif mercan ve açık pembe allık kullanmak, yüzünüze güzellik katacaktır. Yüz makyajınızı tamamlamak için, içeri ve dışarı doğru çok hafif vuruşlarla uygulayabileceğiniz, toz allık kullanmanızı öneriyoruz.

Parlak Dudaklar

Dudak parlatıcısı, diğer yüksek etkili rujlara oranla, oval yüze çok daha fazla büyü katmaktadır. Oval yüz dudak parlatıcısı ile ışıl ışıl bir görünüm alır. Parlak ya da kalın rujlarda ısrarcı olmak, yüzünüze yazık etmek anlamına gelecektir.

Sonuç Olarak;

Oval yüz, kağıt üzerinde mükemmel bir şekil olabilir ancak bu yüzün( kalp şekli yüzler ile birlikte) doğru ve istenen görünümü vermesi için, çok sabırlı olmak gerekir. Ama biliyoruz ki, sizler için bu zor bir şey değil.

Sadece bu ipuçlarını takip edin ve kesin olarak pek çok kalbi ateşe attığınızdan emin olun.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrol edin

Close
Close