Cilt Bakım

Güneş Lekeleri Neden Olur ?

Yaz aylarına yaklaştıkça havalardaki acımasız olan sıcaklıklarda fazla şekilde artış görülmektedir. İşte bu sıcaklara karşı kendisini koruma altına alamayan ciltlerimizde ise bir takım leke sorunları ile karşılaşmış olur. Bu kahverengi lekeler özellikle hanımların canını fazla şekilde sıkmaktadır. Güneş tarafından yayılan UVB ve UVA ışınları cilt sağlığı açısından zararlıdır. Cilt ile bu ışınlar direkt şekilde temas etmesi sonucu, melanin maddesinde artışa neden olarak, cilt lekelerin oluşmasına sebep olur. Bu güneş lekeleri, çil, siyah nokta olarak da belirebilir.

Açık tene sahip olan kişiler cilt lekelerine karşı daha hassastır. Yaz aylarında giyilecek olan dekolte kıyafetler ile omuz, bacak ve yüz bölgelerinde bu kahverengi lekeler sıklaşır. Her ne kadar güneş koruyucu kremler kullanılmış olsa da, yanlış şekilde yapılacak güneşlenmelerden ötürü de meydana gelebilmektedir.

Güneş Lekeleri Oluşmasındaki Diğer Etkenler

Genetik faktörler, yaşlılık, hamilelik, hormonal dengesizlik, menopoz ve kullanılan doğum kontrol haplarıdır. Bunun yanı sıra stres, akne, yanlış şekilde yapılan cilt bakımı ve kimyasal maddelere maruz kalmak da söylenebilir.

Güneş Lekelerine TCA Peeling Uygulaması

Güneş Lekeleriİnatçı cilt lekeleriyle mücadele artık sizde can sıkıcı bir durum yaratmaya başladıysa ve ne kadar kozmetik ürünleri kullanırsanız kullanın bu lekeler ile başa çıkamıyorsanız o zaman sizlere kimyasal peeling uygulaması yapmanızı öneriyoruz. Genel olarak bu kimyasal peeling uygulaması güzellik merkezlerinde yapılıyor olsa da,kendiniz de ev ortamında yapabilme şansına sahipsiniz. Çünkü güzellik merkezlerine giderek uygulamanın yapılması için alınacak seans ücretleri biraz yüksek konumdadır. Bundan dolayı sizlerde internet üzerinden bu ürünleri kolay bir şekilde sipariş ederek kendi evinizde uygulayabilirsiniz.
Kadınlar arasında birçok şekilde tca peeling uygulaması hakkında tartışmalar yaşanmaktadır. Bunların başında ise nasıl uygulandığı gelmektedir. Tca peeling uygulamasında ilk olarak bilinmesi gereken oranının doğru şekilde ayarlanmasıdır. Diğer bilinmesi gerekli olan detayları bu yazımızın devamında öğreneceksiniz.

TCA Peeling Oranı

Sizlerde ev ortamında tca peeling yapmak için harekete geçtiyseniz, kafanızın karışmasına neden olan ilk soru hangi oranda kullanılması gerektiğidir. Bu soruya açıklık getirmek gerekirse, açık tenli insanlarda oran yüzde 15, buğday tene sahipseniz yüzde 20, koyu tenli olanlarda ise yüzde 25 oranında kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak size en fayda getirecek olan durum, ten renginiz hangi durumda olursa olsun, yüzde 15 oranında kullanmaya başlayarak, fayda görülmemesi durumunda tca oranının yükseltilmesi gerektiğidir.

TCA Peeling Faydaları

Cilt lekelerini gidermekte kullanılan en etkili uygulama tca peeling olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü cilt üzerinde soyulma etkisi yaratarak oluşan lekelerin daha kolay ve kısa zaman içerisinde yok etmektedir. Derinin soyulması ile lekelerden 2 yada 3 seans uygulama sonrasında kurtulabiliniyor. Ancak burada tca uygulamasından sonraki cildimizin soyulmaya başladığı sürece dikkat edilmesi gerekiyor.

Cilt Lekesini Geçirmekte TCA Kimyasal Peeling Zararları

Tca peeling uygulamasına genel olarak insanlar korku içerisinde yaklaşırlar. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli olan detay, uygulamadaki süreçten sonra korkulacak bir durumun olmamasıdır. Çünkü TCA adı verilen asit cilt derisi üzerinde bir yakma işlevi görerek, soyulmasını sağlamaktadır. Buradaki soyulma işlevi sırasında cilde herhangi bir zararı yoktur. TCA uygulamasından sonraki zararlı durum, ancak ışığa karşı cildinizi korumaya almazsanız yeniden ortaya çıkacaktır. Bahsettiğimiz gibi tca uygularken en düşük orandan başlayarak devam ettiğinizde, cildinizin tahriş olmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Cilt Lekesini Geçirmekte TCA Nasıl Geçiriyor

Tca uygulamasını cildinize yaptıktan sonraki süreç içerisinde dikkat edilmesi gereken ikinci bir aşamaya geçilmiş oluyor. Bu aşama ise tca uygulanan cildin derisinin soyulması ve ondan sonraki gelecek süreçtir. Tca cilt üzerine 2 defa uygulanmasından sonra ciltte kızarma ve morluklar gibi kötü görünümler ortaya çıkacaktır. Burada hiç endişe duymanıza gerek yoktur. Bu kötü görünüm çok kısa bir süre içerisinde kaybolacaktır. Yine burada en büyük görev size düşüyor. Çinko oksit içermekte olan ürünleri kullanmalısınız. Çünkü çinko asit cildi yenilemesi ile birlikte kızarıklığı da geçirmektedir. Özellikle bebeklerde de pişik kremleri bundan dolayı kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra cilt üzerine saf E vitamini ve b5 vitamini de uygulanması durumunda ciltte daha kolay soyulma ve iyileşme olduğu görülecektir.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close