Saç Bakım

Sonbahar Saç Renkleri

Her yıl olduğu gibi bu yıl da, deniz, güneş vb. etkenlerle yıpranan saçlarınızın onarımı için kuaförünüze gittiğinizde 2018 yılında kullanabileceğiniz sonbahar saç renkleri seçeneklerini sizler için araştırdık. Ünlü saç rengi uzmanı Cassondra Kaeding’in önerilerine göre, bu sezonun en havalı saç renklerini aşağıda sunuyoruz.

Sonbahar Saç Renkleri

Sonbahar Saç RenkleriNew York moda haftasında sonbahar ve kış için kızıl, en favori saç renkleri içerisinde yer alıyor. Kızıl tonu kullanırken gölge olarak bordo değil bakır alt tonları öneriliyor. Fakat bu renk ve gölge tonu için kuaförde uzun saatler geçirmeyi göze almalısınız.

Kestane Kahverengi

Kahverengi sonbahar için daima tercih edilen klasik saç renkleri arasındadır. Fakat bu yıl önemli olan renge derinlik katabilmektir. 2018 Sonbaharında çok fazla kahverengi görüleceğe benziyor. Özellikle kızıl alt tonları içermesi ile istenen derinlik sağlanacaktır.

Küçük bir ipucu; genel bir renk koruma kuralı olarak sülfat içermeyen bir şampuan ve saç kremi önerilmektedir.

Çilek Blonde

Sarışınlar sonbahara geçerken, yıllardır gururla kullanılan çilek tonunda bir renk kullanabilirler. Sadece muhafazakâr bir kırmızı alt tonu ile başlayıp devam etmeniz önerilmektedir. Saçlarınızda yeni bir renk denerken, öncelikle ışıltılı bir bakım yaptırmanız daha parlak ve canlı saç renkleri elde etmenizi sağlayacaktır.

Soğuk Bej

Platin rengi saçlarda hala gücünü koruyor ama bu yıl sonbaharda daha bej ve mat bir ton ile karşılaşacağız. Saç rengi uzmanları bej rengin platin kullanımından sonra tercih edilen doğal bir ilerleme olduğunu belirtiyorlar.

Yumuşak Renkte Açılmış Dipler

Yıl boyu hafif ve parlak sarışınlıkta kalmak isteyenler, kuaförünüzün saç diplerinizi doğal tonlarda gölgelendirmesini sağlayın. Böylece geçiş mevsimini daha güzel karşılayacaksınız. Bu uygulama renginize derinlik katacaktır.

Bir müjdeli haber; bu uygulama ile sert açıcı kullanmaya mola verebileceksiniz.

Karamel Ombre

Daha önceleri kullanılan sert tonlu ombre’ye oranla, çok daha yumuşak görünen karamel tonlaması, aynı zamanda yüze parlaklık katmaktadır. Bu gölge, özellikle renklerini biraz açmak isteyen, doğal cilt tonu esmer olanlar için tavsiye edilmektedir.

Saten Kahverengi

Bu sonbahar aynı zamanda sıfır sıcaklıkta, zengin ve parlak saten kahverengi göreceğiz. Bu rengi parlak tonda tutabilmek için, her iki üç haftada bir kuaförünüze gitmeyi göze almalısınız.

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close